Rzemiosło

Od samego początku będziesz musiał tworzyć przedmioty, zbroje, bronie i narzędzia, aby móc rozwijać się w swojej podróży. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zbudować stół rzemieślniczy, który będzie tym, czego będziesz używał do tworzenia przedmiotów.

Od tego momentu tworzenie najważniejszych narzędzi i przedmiotów będzie się odbywało z tego miejsca. Jest to proces bardzo wizualny i do pewnego stopnia logiczny. Na przykład, miecz jest tworzony przez umieszczenie kawałka drewna w dolnej środkowej części stołu, a na nim, dwa bloki z rudy, z której chcesz stworzyć miecz. To znaczy, kołczan i ostrze. Kilof to dwa kawałki drewna (rączka) w dolnej części stołu i trzy kawałki rudy poziomo (kilof) na górze.

Rozmowa o pracę przez Minecrafta

Głód i żywność

Minecraft zawiera system głodu wśród swoich mechanik przetrwania. Twoja postać musi często jeść, aby nie umrzeć z głodu.

Na początek: w trybie Creative lub na poziomie trudności Peaceful nie ma głodu, tylko jeśli grasz na Survival.
Aby zjeść, po prostu używasz przedmiotu, tak jak każdego innego, z twojego ekwipunku.
Aby zdobyć pożywienie, możesz skorzystać z kilku źródeł: zabijać zwierzęta, uprawiać pole lub łowić ryby.
Bez problemu można jeść surowe mięso, z wyjątkiem kurczaka, który czasami może spowodować zatrucie pokarmowe (30% szans).
Nie wszystkie pokarmy są takie same, sprawdź wartość nasycenia każdego z nich, aby zobaczyć, który wypełnia Cię najbardziej.
Gotowane produkty są zwykle bardziej sycące niż te spożywane na surowo.
Oczywiście, jeśli zjesz zgniłe mięso lub jakiekolwiek zepsute lub trujące jedzenie, takie jak oczy pająka, zostaniesz zatruty.
Jeśli znalazłeś mleko, spożycie go nie tylko poprawi twój poziom głodu, ale także wyeliminuje wszelkie zmienione stany, na które cierpisz.

Podobne

Jak zostać zawodowym graczem w Minecrafta?

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów. Choć może wydawać się prosta, jest zwodniczo głęboka. Minecraft to gra, która ma wiele aspektów, w tym wydobywanie, polowanie, przetrwanie oraz tworzenie. Stanie się ekspertem w grze Minecraft zależy od wielu czynników, ponieważ pozycja jest wielopłaszczyznowa. Niektórzy gracze…

Minecraft: Tryb kreatywny

Załóżmy że jest to twoja pierwsza gra w Minecraft i nie stworzyłeś jeszcze świata. Zacznijmy więc od trybu kreatywnego, czyli trybu piaskownicy. Na razie nie przejmuj się opcją użycia nasion, zostawimy to na później. W tym trybie masz absolutną swobodę, chodzi o to, że masz…

Minecraft: rzemiosło i jedzenie

Rzemiosło Od samego początku będziesz musiał tworzyć przedmioty, zbroje, bronie i narzędzia, aby móc rozwijać się w swojej podróży. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zbudować stół rzemieślniczy, który będzie tym, czego będziesz używał do tworzenia przedmiotów. Od tego momentu tworzenie najważniejszych narzędzi i przedmiotów…

Materiał w Minecraft. Jak zdobyć obsydian?

Zdobywanie przedmiotów do tworzenia rzeczy jest podstawową częścią gry. Materiały zależą od rodzaju strefy, w której się znajdujesz. W przypadku Minecrafta strefy te nazywane są biomami i należy pamiętać o oczywistości niektórych z nich. To znaczy, biome bardzo małej wyspy będzie miał niewiele zasobów, pustynia…

1 COMMENT

Dodaj komentarz