Dlaczego wciąż warto grać w Wiedźmina 3?

Bohaterowie

Geralt, Yennefer, Ciri, Triss, Vesemir. Wiedźmin 3 ma nieskończoną obsadę postaci i wszystkie są znakomicie sportretowane. Są głębokie, mają różne sposoby widzenia spraw, mają charakter i zapadają w pamięć. Granie jako Geralt jest bezcenne, ale wszystkie osoby wokół niego również wzbogacają przygodę.

Muzyka

Jedną z atrakcji Wiedźmina 3 jest bez wątpienia dźwięk. Głosy są niesamowite, ale muzyka jest na innym poziomie. Niezależnie od tego, czy grasz w Gwent, wędrujesz po Velen, przemierzasz zaułki Novigradu czy walczysz z hordą podwodniaków, muzyka wprowadzi cię w nastrój, czy to relaksując cię, czy generując niezbędne napięcie.

Gwent

Gra karciana Gwent to jedna z najlepszych mini-gier, jakie kiedykolwiek wprowadzono w innej grze. Jest całkowicie wtórna i opcjonalna, ale jeśli zaczniesz w nią grać, nigdy nie będziesz w stanie przestać. Jest wciągająca i daje cholernie dużo frajdy. Niezależnie od tego, jak doniosła jest twoja misja, zawsze znajdzie się czas, by zatrzymać się i zagrać kilka rund w Gwent.

Powiązany wpis: Czy fani „Wiedźmina” znajdą coś dedykowanego na smartphona?

Sceneria

Na płaszczyźnie wizualnej Wiedźmin 3 również zachwyca. Po siedmiu latach grafiak wyglada tak, jakby nie upłynął żaden czas. Może i krajobrazy wysp Skellige są na innym poziomie, ale nie należy lekceważyć dbałości o każdy las w Velen, o każdy stragan na rynku w Novigradzie czy Oxenfurcie czy o wnętrza wiedźmińskiej twierdzy Kaer Morhen.

Zadania poboczne

Każda gra RPG potrzebuje wciągającego i absorbującego wątku głównego, ale to, na co najbardziej wyróżnia Wiedźmin 3, to jakość narracyjna jego zadań pobocznych. Nawet najkrótsze i najbardziej nieistotne z nich budzą zainteresowanie.

Decyzje

Podejmowanie decyzji zawsze było kluczowym punktem sagi o Wiedźminie, a trzecia odsłona nie jest wyjątkiem. Są tu wielkie pytania, które wyznaczają przyszłość Geralta, ale także inne rozmowy, które w danej chwili mogą wydawać się mało istotne, ale wyznaczają losy innych postaci, miast czy nawet całego świata.

Szacunek dla oryginalnej pracy

Jeśli Wiedźmin 3 miał coś wspólnego z twórczością Sapkowskiego, to jest to szacunek. Prawie wszystkie jego postacie są wierne oryginalnej koncepcji. Pojawienie się takich postaci jak Keira Metz, Djikstra, Philipa Eilhart, Avallac’h czy Emhyr var Emreys nadaje nie tylko urozmaicenia i głębi historii, ale także aprobatę od czytelników książek.

Sprawdź również: laptop Asus TUF Gaming.