Czym różnią się automaty trzybębnowe i automaty pięciobębnowe

W dzisiejszych czasach słyszymy tylko termin „automaty wideo”, bo chyba nikt już nie pamięta, gdzie to wszystko się zaczęło. Faktem jest, że automaty trzybębnowe są przodkami dzisiejszych automatów wideo, które wraz z rozwojem technologii wskoczyły też na poziom pięciu bębnów.

Pierwszą maszyną hazardową na świecie był automat Liberty Bell, a zaraz za nim na rynku pojawił się slot Fortune Coin. Obecnie istnieje mnóstwo automatów do gier o różnych motywach, wciągającej fabule, zmyślnych funkcjach i atrakcyjnych rundach bonusowych. Więcej o tych wspaniałych dodatkach i wielu innych ciekawych poradach ze świata kasyn dowiesz się na portalu https://www.kasyno.info.

I pomimo że wszystkie sloty działają na tych samych zasadach, istnieją między nimi pewne różnice. A najbardziej oczywistymi różnicami są tutaj wygląd i liczba bębnów.

Bębny w maszynach hazardowych

Warto rozpocząć od najbardziej charakterystycznej różnicy, jaką jest liczba bębnów w slotach. Automaty trzybębnowe to tradycyjne sloty z oryginalnym rozstawieniem bębnów, do których zaliczamy głównie tzw. owocówki. Natomiast dzisiaj niektórzy deweloperzy tworzą także sloty z większą ilością bębnów. Dzięki temu gracze mogą zasiadać nie tylko przy automatach z trzema bębnami, ale także z pięcioma, a w rzadszych przypadkach nawet z siedmioma.

Liczba linii wygrywających

Nowoczesne automaty pięciobębnowe lub automaty wideo zazwyczaj zawierają od 9 do 50 linii wygrywających. Aczkolwiek, istnieje też wiele automatów, które znacznie odbiegają od tego zakresu, oferując ponad 100 linii wypłaty. I nie należy też pomijać slotów, gdzie takich linii może być nawet 250! Jednak są to już trudniejsze automaty i raczej polecane doświadczonym graczom.

Jeśli chodzi o liczbę linii wypłaty, sloty trzybębnowe mają zwykle jedną linię wygrywającą, a maksymalnie pięć. Jednak nie tak dawno Play’n GO wypuściło automat 3×3 o nazwie Eye of the Kraken, który zawiera imponującą liczbę 50 linii wygrywających. Coś takiego tylko pokazuje, co projektanci gier hazardowych mogą zrobić z technologią najnowszej generacji.

Niższa zmienność vs. wyższa zmienność

Jest to prawdopodobnie najważniejsze kryterium, według którego gracze wybierają rozgrywkę na automatach online. Hazardziści lubujący się w długich sesjach gry i ze skromnym saldem gotówkowym powinni grać przede wszystkim w automaty trzybębnowe. Innymi słowy, sloty z trzema bębnami są nieco bardziej opłacalne niż pozostałe automaty.

Z kolei automaty pięciobębnowe wymagają większych zakładów, jeśli chcemy w pełni wykorzystać ich potencjał. Jednak to właśnie z ich powodu trzybębnowe automaty do gry tracą popularność wśród młodszych graczy. A wszystko za sprawą krzykliwych efektów wideo, a także wielu szans na różne nagrody. Jednak w przypadku tych nagród warto zaznaczyć, że nie zawsze są tak dobre, jak się wydaje.

Rozgrywka, funkcje, grafika i dźwięk

Zmienność i potencjał wypłat to tylko wierzchołek góry lodowej. Wszyscy możemy się zgodzić, że automaty pięciobębnowe są o wiele bardziej rozrywkowe niż automaty trzybębnowe. Dzieje się tak ze względu na obfitość efektów graficznych i dźwiękowych oraz specjalne funkcje bonusowe, które cenią sobie wszyscy miłośnicy gry na slotach.

I nawet jeśli mamy do czynienia z trzybębnowym automatem wideo, pięciobębnowy zawsze będzie miał nad nim przewagę. Aczkolwiek to wcale nie oznacza, że zasługuje na nią bardziej niż jego skromniejszy krewniak. Faktem jest, że sloty z pięcioma bębnami po prostu odznaczają się o wiele skuteczniejszymi kampaniami marketingowymi.