Zdobywanie przedmiotów do tworzenia rzeczy jest podstawową częścią gry. Materiały zależą od rodzaju strefy, w której się znajdujesz. W przypadku Minecrafta strefy te nazywane są biomami i należy pamiętać o oczywistości niektórych z nich.

To znaczy, biome bardzo małej wyspy będzie miał niewiele zasobów, pustynia nie ma wiele do zaoferowania, las będzie miał dużo drewna do zebrania, kopalnia będzie miała minerały. Musisz wziąć pod uwagę, że w przypadku minerałów, w zależności od tego, jakiego kilofa używasz, uzyskanie bloków zajmie Ci więcej lub mniej czasu. Ponadto, aby stworzyć blok rudy, potrzebujesz kilku jednostek tej samej rudy, które z kolei mogą być przekształcone w sztabki, czyli to, czego będziesz używał do tworzenia innych obiektów.

Jak zainstalować mapy w Minecraft?

Istnieje wiele materiałów, które należy zebrać, aby stworzyć przedmioty, a zwłaszcza portale, ale najważniejsze z nich są następujące:

Drewno
Kamień
Węgiel
Żelazo
Złoto
Emerald
Diament
Obsydian

Jak zdobyć obsydian?

Obsydian wymaga nieco więcej wyjaśnień niż inne materiały, ponieważ aby go zdobyć musisz spełnić pewne specjalne warunki. Po pierwsze, musisz mieć kilof diamentowy, aby móc go wydobyć i zebrać. Resztę minerałów można zdobyć za pomocą każdego kilofa (będzie to kosztować mniej lub więcej w zależności od jakości kilofa), ale ten można zdobyć tylko za pomocą kilofa diamentowego.

Obsydian można znaleźć naturalnie, a następnie można go zebrać. Istnieje jednak system do jego sztucznego tworzenia i jest on najbardziej powszechny.

Zlokalizuj źródło lawy. Znajdują się one zazwyczaj w jaskiniach i podziemiach.

Zbuduj baseny, używając sztabek żelaza. Możesz zbierać lawę za ich pomocą, będziesz potrzebował jednego wiadra / bloku lawy dla każdego obsydianowego bloku, który chcesz stworzyć.

Teraz musisz zbudować dziurę w ziemi, w obszarze, który nie jest łatwopalny i jest oddalony o co najmniej dwa bloki od wszelkich łatwopalnych powierzchni, ponieważ będzie to zasięg zapalający lawy.

Wlej wiadra z lawą do powstałej dziury, uważając, by nie wpaść do środka.

Teraz wystarczy zalać lawę wodą, a zamieni się ona w obsydianowe bloki.

Lawa zamienia się w obsydian tylko wtedy, gdy jest nieruchoma, tzn. rzeka lawy nie zamieni się w obsydian, jeśli się porusza, musi być „zastygła”.

Możesz to ekstrapolować w dowolny sposób, aby stworzyć większe stawy lawy i szybciej tworzyć obsydianowe bloki.

Pamiętaj: jeśli nie użyjesz diamentowego kilofa, blok pęknie, więc nie próbuj go podnosić bez niego.

Podobne

Jak zostać zawodowym graczem w Minecrafta?

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów. Choć może wydawać się prosta, jest zwodniczo głęboka. Minecraft to gra, która ma wiele aspektów, w tym wydobywanie, polowanie, przetrwanie oraz tworzenie. Stanie się ekspertem w grze Minecraft zależy od wielu czynników, ponieważ pozycja jest wielopłaszczyznowa. Niektórzy gracze…

Minecraft: Tryb kreatywny

Załóżmy że jest to twoja pierwsza gra w Minecraft i nie stworzyłeś jeszcze świata. Zacznijmy więc od trybu kreatywnego, czyli trybu piaskownicy. Na razie nie przejmuj się opcją użycia nasion, zostawimy to na później. W tym trybie masz absolutną swobodę, chodzi o to, że masz…

Minecraft: rzemiosło i jedzenie

Rzemiosło Od samego początku będziesz musiał tworzyć przedmioty, zbroje, bronie i narzędzia, aby móc rozwijać się w swojej podróży. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zbudować stół rzemieślniczy, który będzie tym, czego będziesz używał do tworzenia przedmiotów. Od tego momentu tworzenie najważniejszych narzędzi i przedmiotów…

Materiał w Minecraft. Jak zdobyć obsydian?

Zdobywanie przedmiotów do tworzenia rzeczy jest podstawową częścią gry. Materiały zależą od rodzaju strefy, w której się znajdujesz. W przypadku Minecrafta strefy te nazywane są biomami i należy pamiętać o oczywistości niektórych z nich. To znaczy, biome bardzo małej wyspy będzie miał niewiele zasobów, pustynia…

1 COMMENT

Dodaj komentarz