Minecraft RTX Beta dla Windows 10

Minecraft RTX Beta dla Windows 10 jest już dostępny, a Microsoft ujawnił już minimalne i zalecane wymagania PC, aby zagrać w grę. Oczywiście będziesz potrzebował karty graficznej NVIDIA RTX, aby uzyskać dostęp do tej zawartości, ale czy Twój komputer będzie w stanie uruchomić ją w optymalny sposób? Oto jakie są wymagania systemowe, jakiej wydajności możesz się spodziewać i oczywiście jak uzyskać dostęp do Minecraft RTX Beta.

Ponieważ Minecraft jest grą opartą na „kostkach”, wielu ludzi uważa, że może działać nawet na tosterze. Ale nic bardziej mylnego, ponieważ Minecraft buduje scenariusze oparte na kostkach, a ilość kostek może być ogromna, do tego stopnia, że nawet najlepszy komputer do gier ma problemy z utrzymaniem dobrej wydajności.

Gdzie pobrać mapy do Minecrafta?

Mimo, że są to oficjalne wymagania gry, należy pamiętać, że aby cieszyć się ray tracingiem w odpowiednich warunkach, musisz mieć grafikę GeForce RTX, ponieważ jeśli masz grafikę AMD wydajność będzie poważnie zaburzona, ponieważ nie mają one dedykowanego sprzętu do tego. W każdym razie, jak widać wymagania graficzne gry są bardzo wysokie, natomiast wymagania procesora są dość niskie.

W rzeczywistości istnieją już pewne analizy wydajności graficznej gry testowane na różnych procesorach i platformach. Im niższy zakres procesora, tym gorsza wydajność, ale nawet na Pentium Gold G5400 z 2 rdzeniami i 4 wątkami przy 3,7 GHz gra utrzymuje FPS-y powyżej 100, choć w 1080p.