Minecraft stał się dla wielu czymś więcej niż tylko grą w równoległym wszechświecie. Światy, w których można projektować i tworzyć przygody, historie lub prawdziwe dzieła sztuki architektonicznej, aby cieszyć się nimi samemu lub dzielić się nimi z resztą społeczności. I właśnie o tym będziemy dziś rozmawiać. Wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o mapach w Minecrafcie i jak je pobrać.

Czym są mapy w Minecrafcie?

Każdy świat, który możemy stworzyć w Minecrafcie jest nową mapą, czyli jest to scenariusz gry, który widzimy w każdym nowym świecie. Ale oczywiście, wszystkie te elementy mogą być edytowane i wykorzystywane do kształtowania zarówno małych budynków, jak i prawdziwych cudów budownictwa. Istnieje wielu użytkowników zajmujących się robieniem tego, a następnie umieszczaniem ich w Internecie, aby inni mogli je pobrać .

Mapy w tej grze są jednym z głównych narzędzi dla użytkowników oferujące zupełnie inną rozrywkę niż zwykle. Dzięki tym edytowanym światom możemy przeżywać przygody, demonstrować swoje umiejętności, a nawet walczyć z innymi w trybie online. Krótko mówiąc, jeśli nie wiedziałeś tego o mapach w Minecrafcie lub nigdy nie próbowałeś żadnej z nich, właśnie odkryłeś niesamowite narzędzie, które pozwoli Ci cieszyć się grą przez wiele godzin.

Gdzie pobrać mapy Minecrafta?

Mapy składają się z pliku lub plików, które musimy umieścić w określonej ścieżce na naszym komputerze, aby po uruchomieniu gry, ładowała się ona tak, jakby to był jeden z naszych własnych światów.

Istnieje wiele, wiele miejsc do pobrania tych plików, ale jak to zawsze bywa w internecie, nie wszystkie z nich są „wiarygodne”. Z tego powodu, zebraliśmy niektóre z najlepszych repozytoriów internetowych tych map, dzięki czemu można je pobrać bez żadnych problemów:

ZonaCraft: jest jednym z repozytoriów map, modów, tekstur najbardziej znanych miłośnikom Minecrafta. W ramach tego katalogu mamy klasyfikację według wersji gry. Ponadto, ich charakter jest najbardziej zróżnicowany i codziennie pojawiają nowe funkcje.

Miniecrafteo: kolejne wielkie repozytorium treści do tej gry. Na tej stronie co jakiś czas dodawanych jest kilka nowych map, wśród których znajdziemy mapy o tematyce przygodowej czy niesamowite budowle, których stworzenie zajęło dużo czasu.

MapCraft: chcesz mapy? To repozytorium oferuje w swoim katalogu 3,900 map. Od 2011 roku różne scenariusze tworzone przez użytkowników gromadzą się na tej stronie, przechowując dużą liczbę typów map od parkour, skyblocków, labiryntów i wiele więcej.

Podobne

Jak zostać zawodowym graczem w Minecrafta?

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów. Choć może wydawać się prosta, jest zwodniczo głęboka. Minecraft to gra, która ma wiele aspektów, w tym wydobywanie, polowanie, przetrwanie oraz tworzenie. Stanie się ekspertem w grze Minecraft zależy od wielu czynników, ponieważ pozycja jest wielopłaszczyznowa. Niektórzy gracze…

Minecraft: Tryb kreatywny

Załóżmy że jest to twoja pierwsza gra w Minecraft i nie stworzyłeś jeszcze świata. Zacznijmy więc od trybu kreatywnego, czyli trybu piaskownicy. Na razie nie przejmuj się opcją użycia nasion, zostawimy to na później. W tym trybie masz absolutną swobodę, chodzi o to, że masz…

Minecraft: rzemiosło i jedzenie

Rzemiosło Od samego początku będziesz musiał tworzyć przedmioty, zbroje, bronie i narzędzia, aby móc rozwijać się w swojej podróży. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zbudować stół rzemieślniczy, który będzie tym, czego będziesz używał do tworzenia przedmiotów. Od tego momentu tworzenie najważniejszych narzędzi i przedmiotów…

Materiał w Minecraft. Jak zdobyć obsydian?

Zdobywanie przedmiotów do tworzenia rzeczy jest podstawową częścią gry. Materiały zależą od rodzaju strefy, w której się znajdujesz. W przypadku Minecrafta strefy te nazywane są biomami i należy pamiętać o oczywistości niektórych z nich. To znaczy, biome bardzo małej wyspy będzie miał niewiele zasobów, pustynia…