Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier ostatniej dekady. Ta gra została uruchomiona w 2011 roku i od tego czasu uzyskała miliony graczy tak szybko, że w 2014 roku została kupiona przez Microsoft. Na dzień dzisiejszy gra ma ponad 110 milionów aktywnych graczy na całym świecie, co czyni ją prawdopodobnie jednym z największych hitów wszech czasów.

Ta gra przenosi nas do świata złożonego z trójwymiarowych sześcianów bez konkretnego celu innego niż po prostu przetrwanie. Użytkownicy mogą robić rzeczy w piaskownicy, co tylko zechcą, od budowania domu (lub świata) swoich marzeń po zbieranie wszystkich przedmiotów.

Tryby gry w Minecrafcie

Minecraft oferuje graczom kilka trybów gry.

Tryb przetrwania. Celem tego trybu gry jest, jak sama nazwa wskazuje, przetrwanie. W tym trybie gracze muszą zbierać zasoby, aby stworzyć różnego rodzaju przedmioty. Postać posiada pasek zdrowia, który jest uszczuplany przez upadek, utonięcie, wpadnięcie do lawy, uduszenie, głód i inne zdarzenia. Ponadto, istnieją również potwory, które zwykle pojawiają się w nocy, więc musimy mieć broń, aby się bronić, lub zbudować schronienie, aby spędzić noce.

Tryb kreatywny. Tryb ten daje nam od początku wszystkie zasoby, jakie możemy znaleźć w grze, a także pozwala na swobodne poruszanie się w pionie. Tryb ten służy do kształtowania pożądanych przez nas kreacji.

Tryb przygodowy. Ten tryb jest podobny do trybu przetrwania, ale z innymi ograniczeniami. Jest on zaprojektowany w taki sposób, że gracze mogą śledzić swego rodzaju „historię” opartą na mapach innych graczy.

Tryb widza. W tym trybie użytkownik jest jedynie „widzem”. Może on swobodnie poruszać się po mapie, przechodzić przez ściany i nie może w ogóle wchodzić w interakcję z otoczeniem.

Dodatkowo, jak nie mogło być mniej, Minecraft posiada również tryb multiplayer, zarówno lokalny i LAN, jak i przez internet z serwerami. Ten tryb gry pozwala wielu graczom na interakcję ze sobą i z otoczeniem w tym samym świecie.

Pobierz Minecraft za darmo dla Windows

Minecraft zawsze był rozwijany w Javie. Dzięki temu gra od początku była dostępna dla systemów Windows, macOS i Linux, a także oferowała międzyplatformową rozgrywkę w internecie.

Minecraft jest grą płatną. Jeśli chcemy odblokować wszystkie jej opcje i możliwości, musimy kupić licencję gry z jej strony internetowej, która kosztuje 100 zł. Nie jest do końca tania, choć nie jest też najdroższa, biorąc pod uwagę wszystko, co oferuje i cenę, jaką zazwyczaj mają obecne gry.

Na dzień dzisiejszy można pobrać dwie wersje tej gry. Pierwszą, oryginalną oparta na Javie, oraz całkowicie odnowioną i zoptymalizowaną wersję dla Windows 10 i platformy UWP. Obie wersje są płatne. Jeśli jednak chcemy wypróbować grę przed przejściem przez na płatną wersję (lub nie przeszkadza nam korzystanie z niej z ograniczeniami), możemy pobrać darmowy trial Minecrafta.

Podobne

Jak zostać zawodowym graczem w Minecrafta?

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów. Choć może wydawać się prosta, jest zwodniczo głęboka. Minecraft to gra, która ma wiele aspektów, w tym wydobywanie, polowanie, przetrwanie oraz tworzenie. Stanie się ekspertem w grze Minecraft zależy od wielu czynników, ponieważ pozycja jest wielopłaszczyznowa. Niektórzy gracze…

Minecraft: Tryb kreatywny

Załóżmy że jest to twoja pierwsza gra w Minecraft i nie stworzyłeś jeszcze świata. Zacznijmy więc od trybu kreatywnego, czyli trybu piaskownicy. Na razie nie przejmuj się opcją użycia nasion, zostawimy to na później. W tym trybie masz absolutną swobodę, chodzi o to, że masz…

Minecraft: rzemiosło i jedzenie

Rzemiosło Od samego początku będziesz musiał tworzyć przedmioty, zbroje, bronie i narzędzia, aby móc rozwijać się w swojej podróży. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zbudować stół rzemieślniczy, który będzie tym, czego będziesz używał do tworzenia przedmiotów. Od tego momentu tworzenie najważniejszych narzędzi i przedmiotów…

Materiał w Minecraft. Jak zdobyć obsydian?

Zdobywanie przedmiotów do tworzenia rzeczy jest podstawową częścią gry. Materiały zależą od rodzaju strefy, w której się znajdujesz. W przypadku Minecrafta strefy te nazywane są biomami i należy pamiętać o oczywistości niektórych z nich. To znaczy, biome bardzo małej wyspy będzie miał niewiele zasobów, pustynia…