Jak zostać zawodowym graczem w Minecrafta?

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów. Choć może wydawać się prosta, jest zwodniczo głęboka. Minecraft to gra, która ma wiele aspektów, w tym wydobywanie, polowanie, przetrwanie oraz tworzenie. Stanie się ekspertem w grze Minecraft zależy od wielu czynników, ponieważ pozycja jest wielopłaszczyznowa. Niektórzy gracze doskonale radzą sobie z grą w trybie Survival, podczas gdy inni są mistrzami budowlanymi i budują niesamowite struktury i światy w trybie kreatywnym.

Wielu graczy jest zakochanych w Minecrafcie, gra w niego i próbuje odnieść sukces. Niestety nie wszyscy gracze wygrywają, a z czasem może to stać się frustrujące. Jeśli więc chcesz odnieść sukces i zostać najlepszym graczem w trybie przetrwania w grze Minecraft, świetnie trafiłeś. Podzielimy się z Tobą wszystkimi informacjami, wskazówkami i sztuczkami, które są niezbędne, aby zostać profesjonalnym graczem.

1. Zbierz zasoby

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz nową grę w Minecraft, nie masz nic poza mapą. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zebrać drewno. Drewno można pozyskać z przebijania pni drzew. Jeśli w obszarze, w którym się znalazłeś nie ma żadnych drzew, zbierz z ziemi trochę ziemi lub bloków piasku. Otwórz menu rzemieślnicze i użyj drewnianych klocków, aby stworzyć drewniane klocki i kije. Możesz wytwarzać drewniane klocki i kije bez użycia stołu rzemieślniczego.

2. Zbuduj schronienie

Schronienie może służyć do ochrony przed wrogimi mobami. W ciągu dnia jest kilka wrogich mobów, ale większość z nich wychodzi w nocy. Schronienie jest niezbędne, jeśli chcesz przeżyć pierwszą noc. Twoje pierwsze schronienie najprawdopodobniej będzie tymczasowe. Nie wkładaj w to zbyt wiele czasu i wysiłku. Po prostu zbuduj małe schronienie, które ochroni Cię ze wszystkich stron. Może być ono wykonane z desek drewnianych, ziemi, piasku lub dowolnego materiału. Decydując się na stałą lokalizację, możesz zbudować większe i lepsze schronienie.

3. Znajdź pożywienie

Jedzenie jest potrzebne do przetrwania w Minecrafcie. Jeśli twój wskaźnik głodu jest alarmujący, twoje zdrowie zostanie uzupełnione, jeśli zdobędziesz pożywienie. Jeśli twój wskaźnik głodu się wyczerpie, zaczniesz tracić zdrowie. Żywność możesz zdobyć, zabijając zwierzęta i gotując ich mięso w piecu lub zbierając plony. Możesz także tworzyć przepisy kulinarne z pszenicy, trzciny cukrowej i innych składników za pomocą stołu rzemieślniczego.

4. Odkrywaj

Eksploracja to jeden z najzabawniejszych aspektów gry w Minecraft. Kiedy rozpoczynasz nową grę w Minecrafta, otrzymujesz tylko mapę. Korzystaj z mapy, aby odkrywać świat. Mapa wypełni się, im bardziej poznasz wirtualny świat. Zanotuj więc wszystko, co Cię interesuje- może to obejmować jaskinie, wioski, nowe biomy, struktury lub świątynie.

Uważaj, aby nie zgubić swojej mapy. Jeśli upuścisz mapę i ją zgubisz, będziesz musiał stworzyć nową i zacząć od nowa. Staraj się nie oddalić się zbyt daleko od swojego schronienia. Światy Minecrafta są generowane losowo i mają praktycznie nieskończone rozmiary, więc w Minecrafcie bardzo łatwo się zgubić.

5. Stwórz swój nowy dom

Po eksploracji świata czas na znalezienie miejsca, w którym możesz założyć swoją stałą bazę. Powinien to być obszar z dużą ilością zasobów w pobliżu. Może to być nieopodal wioski, dużego systemu jaskiń lub bogatego biomu, takiego jak las, dżungla lub góry. Po znalezieniu odpowiedniej lokalizacji zacznij budować swoje stałe schronienie. Twój nowy dom może być wykonany z dowolnego materiału. Im mocniejszy materiał, tym lepiej. Obiekt powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić twoje łóżko, kilka skrzyń, stół rzemieślniczy, piec i inne przydatne narzędzia, których chcesz użyć (kowadło, warzelnię, stół do zaklęć). Możesz także poświęcić trochę czasu na dodanie dekoracji do swojego nowego lokum.

6. Stań się górnikiem

Górnictwo to sposób na znalezienie jednych z najcenniejszych zasobów w grze Minecraft. Obejmuje to rudy żelaza, czerwony kamień, rudę złota, szmaragd, diament i inne. Najłatwiejszym sposobem na kopanie jest znalezienie jaskini i ich zbadanie. Możesz też wykopać własną kopalnię łopatą. Przynieś kamienny lub żelazny kilof (najlepiej żelazny) i użyj go, aby wydobywać minerały z kamiennych bloków, na których znajdują się kolorowe plamy. Różne kolorowe plamy odpowiadają różnym minerałom.

7. Buduj farmy

Jednym ze sposobów tworzenia ciągłych dostaw surowców jest budowa farm. Mogą być one być wykorzystywane do sadzenia i uprawy roślin. Zapewnia to nieskończone zapasy pszenicy, marchwi, ziemniaków, buraków, dyni, melonów i nie tylko. W grze Minecraft możesz także hodować zwierzęta. Użyj ogrodzeń, aby utrzymać je w zamknięciu i nakarm je, aby chciały się rozmnażać. Kiedy masz wystarczająco dużo zwierząt, możesz je ubić na mięso lub skórę.

8. Spróbuj oswoić kilka zwierząt

W Minecrafcie jest wiele zwierząt, które możesz oswoić. Na koniach i mułach można jeździć po ich wcześniejszym oswojeniu. Lamy i muły mogą służyć do transportu skrzyń, a wilki mogą być używane jako partnerzy do polowań. Wykonaj następujące kroki, aby oswoić zwierzęta w grze Minecraft:

  • Psy/wilki: Zbieraj kości, które upuszczają po zabiciu łuczników. Daj je wilkom, aby je oswoić. Kiedy nad ich głową pojawiają się serca, a kołnierzyk robi się czerwony, wilk został oswojony.
  • Koty: Koty kręcą się po wioskach. Daj kotom surowe ryby, aby je oswoić. Kiedy nad ich głową pojawiają się serca, zostają oswojone.
  • Konie, muły, lamy: Możesz oswoić konie, muły i lamy, próbując je wielokrotnie dosiadać. Kiedy przestają się rzucać i pokazują się serce nad ich głową, zostały one oswojone. Konie i muły muszą posiadać siodło, aby móc na nich jeździć.

9. Naucz się kilku zaklęć

Zaklęcia to sposób na dodawanie bonusów i korzyści do narzędzi, broni i zbroi. Najpierw musisz stworzyć stół do zaklęć z diamentu, obsydianowych bloków oraz księgi zaklęć. Następnie możesz użyć zaczarowanego stołu, aby zrobić zaczarowane książki. W kolejnym kroku musisz stworzyć kowadło z trzech żelaznych bloków i czterech żelaznych prętów. Używaj kowadła do tworzenia zaklętych narzędzi, broni i zbroi przy użyciu zaklętych ksiąg. 

Wiemy, że w prawdziwym świecie magia nie istnieje. Nie można za pomocą pstryknięcia palców wzniecić ogromnego płomienia… Choć może w rzeczywistości jest trochę miejsca na magię? O czym mówimy? Ano o darmowych kasynach bez depozytu. Choć może się to wydawać czarną magią, w rzeczywistości kasyna naprawdę rozdają darmowe bonusy, bez wpłaty żadnych pieniędzy. Wystarczy sprawdzić.

10. Poznaj piekielną otchłań

W Minecrafcie Nether jest wymiarem podobnym do piekła, który jest pełen ognia, lawy i wielu wrogich mobów, których nie można znaleźć w zwykłym świecie Minecrafta. Możesz także znaleźć wiele minerałów i materiałów, niedostępnych na powierzchni. Wiele składników potrzebnych do przygotowania mikstur można znaleźć tylko w Netherze. Aby dostać się do Netheru, musisz zbudować portal z obsydianowych bloków, a następnie podpalić go za pomocą krzemienia i stali. Następnie możesz przejść przez portal do Netheru, aby dostać się do piekła i z powrotem.

To tylko niektóre ze wskazówek dotyczących stania się ekspertem w dziedzinie tej gry. W większości Minecraft to gra otwarta, która nigdy się nie kończy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ukończenie gry w Minecrafta jest niemożliwe, dlatego jest to pozycja o szerokim spektrum możliwości. To gra, która wciąga podobnie, co gry w kasynie. Pobudza emocje i daje dużo satysfakcji. Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się dobrą zabawą!