Gry na podstawie anime

Gry na podstawie anime potrafią przyciągnąć wielu graczy szczególnie jeśli dane anime jest bardzo popularne. Takie gry pojawiały się już na starych konsolach. Zarówno NES jak i SNES posiadały już takie gry.

Bijatyki, anime i wiele więcej

Było to bardzo wiele bijatyk, ale nie tylko. Na konsolach późniejszej generacji jak PSX, czy PS2 także takie gry się pojawiały i w dużej mierze także były to bijatyki, ale też japońskie gry na podstawie anime, które były głównie przegadane i nie było tam zbyt wiele do roboty. Były również gry, które zbierały świetne oceny jak chociażby Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi szczególnie jego druga i trzecia część. Trzecia mimo swojego wieku wciąż jest „żywa” i gracze dodają do niej kolejne modyfikacje. Jak takie gry wpływają na dzieci i jakie tytuły w tych kategoriach są obecnie popularne – sprawdź więcej o psychologii i najnowszych technologiach w tematycznych działach na https://www.polemika.pl.

Konsole nowej generacji

PSP, PS3, X360 oraz konsole kolejnych i obecnej generacji także mają takie gry i co zrozumiałe są to gry z coraz lepszą grafiką i bardziej zaawansowaną mechaniką i oczywiście wiele z nich ma również tryb multiplayer. Wiele osób sięga po te gry ponieważ są tam ich ulubieni bohaterowie z anime, ale są też tacy gracze, którzy anime nie oglądają i nawet nie wiedzą, że dana gra jest na podstawie anime, a grają bo gra przypadła im do gustu. W Polsce ludzie oglądają anime, ale do czołówki światowej nam daleko. Mimo to większość wie co to DB, Naruto, czy w dawnych czasach Sailor Moon.

Nie trzeba być na bieżąco, czy oglądać regularnie anime, aby rozróżniać klasyki anime. Gry anime przeznaczone są głównie dla fanów określonego anime, ale nie tylko, niektóre z nich to po prostu bardzo dobre lub świetne gry i część graczy nawet nie wie, że to na podstawie jakiegoś anime. Grają, ponieważ gra spodobała się im i „wciągnęła”.